Nastavljen Šampionat Mađarske, Solnok deklasirao Debrecin

13-01-2021

Danas je nastavljen Šampionat Mađarske, a u prvoj utakmici u 2021. godini vaterpolisti Solnoka deklasirali su Debrecin rezultatom 18:3.

Rival je parirao ekipi Živka Gocića samo u prvoj četvrtini, kada je dva puta dolazio do izjednačenja posle golova Akoša Konarika i Filipa Filipovića. Međutim, Solnok je kasnije poveo 4:2, potom i 5:3 pred kraj prvog perioda, a u nastavku su se pitali samo domaći igrači. Prednost je konstantno rasla i na poluvremenu je bilo 9:3. Domaći se nisu tu zaustavili, već su odličnom igrom u napadu nastavili da tresu mrežu Debrecina za „+10“, odnosno 14:4 posle tri četvrtine i rutinski su priveli meč kraju.

Dori Farkaš i Gergo Kovač su prednjačili sa po tri gola, dok su Akoš Konarik, Šombor Šegalmi, Duško Pijetlović i Filip Filipović dodali po dva.

Solnok trenutno ima maksimalan učinak u domaćem šampionatu, odnosno svih 16 pobeda, a u nrednom kolu, koje se igra za vikend, protivnik će biti Kapošvar.