Pro Reko deklasirao Telimar u poslednjem prvenstvenom meču u ovoj godini

08-12-2019

Italijanski šampion, Pro Reko, ostvario je i 11. pobedu u domaćem šampionatu, pošto je sa ubedljivih 24:6 deklasirao Telimar. Pitanje pobednika se, kao i u većini utakmica Pro Reka u domaćim takmičenjima, nije ni postavljalo.

Domaći su poveli 7:1 i konstantno su uvećavali razliku. Čak sedam različitih igrača je pogađalo mrežu u prvih osam minuta, a do kraja susreta su se svi igrači Pro Reka upisali u listu strelaca. Ekipa Ratka Rudića na poluvremenu je bilo 13:2, posle trećeg perioda bilo 19:3, a Telimar je tri pogotka postigao u poslednjem periodu, za konačnih 24:6 i 11. pobedu domaćeg tima.

Najefikasniji je bio Stefano Luongo sa četiri gola, dok su Petro Filjoli, Andrea Fondeli i Alesandro Veloto postigli po tri, a Dušan Mandić, Vićenco Rencuto, Edoardo Di Soma i Mateo Aikardi po dva pogotka.

Prvenstvo Italije je gotovo za ovu godinu, pošto se naredno kolo igra za nešto manje od dva meseca, a prvog februara Pro Reko se sastaje sa Ortiđom.

Ekipu do kraja godine očekuje je još jedna takmičarska utakmica, pošto se sredinom nedelja u sedmom kolu Lige šampiona sastaje sa Dinamom iz Tbilisija, a većinu igrača u januaru očekuje Evropsko prvenstvo u Budimpešti.