Pro Reko duplo bolji od rumunskog šampiona

28-03-2019

U 11. kolu Lige šampiona, vaterpolisti Pro Reka pobedili su u Rumuniji domaću Steauu sa ubedljivih 16:8 i tako su zadržali maksimalan učinak u ovom takmičenju.

Tim iz Bukurešta je poveo posle minut i po igre, ali je Pro Reko sa tri gola u svega 90 sekundi preokrenuo i poveo sa 3:1. Hrvatski vaterpolista, Jerko Marinić Kragić, postigao je dva gola za domaće u prvom periodu, ali su Rumuni na naredni pogodak morali da čekaju još osam minuta. Na drugoj strani, Pro Reko je preko Nikola Figarija i Luke Kupida povisio na 5:2, a posle pogotka domaćih, Dušan Mandić je bio precizan za 6:3 na poluvremenu.

Frančesko Di Fulvio i Kupido su sjajno otvorili treću četvrtinu i već u prvom minutu drugog poluvremena bilo je 8:3. Međutim, Rumuni nisu odustajali i u dva navrata su prilazili na „-3“. Pro Reko je održavao prednost, da bi u poslednja četiri i po minuta utakmice, predvođen Filipom Filipovićem, uvećao razliku i tako stigao do nova tri boda.

Filipović je bio najefikasniji sa tri gola, dok su po dva postigli Mandić, Di Fulvio, Kupido, Mateo Aikardi i Gonzalo Ečenike. U strelce su se još upisali Alesandro Veloto, Figari i Aleksandar Ivović.

Do kraja grupne faze, koja se završava sredinom maja, Pro Reko gostuje Ferencvarošu, a dočekuje Brešu i Crvenu zvezdu.