Pro Reko lako protiv Torina pred završni turnir Kupa Italije

04-03-2017

Vaterpolisti Pro Reka lako su, kao što je i bilo očekivano, savladali Torino ’81 u 18. kolu domaćeg šampionata. Italijanski prvak slavio je sa ubedljivih 17:7 i tako zadržao maksimalan učinak pred završni turnir Kupa Italije, koji se igra naredne nedelje.

Pro Reko je minut pre kraja prvog perioda vodio 4:1, golovima Sukna, Mandića, Filjolija i Ečenikea. Seriju u drugom periodu nastavili su Ivović, Figari i Bruni, a Torino je uspeo u drugom delu druge četvrtine da smanji zaostatak, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 7:4. Domaćin je odigrao odlično u trećoj četvrtini, koju je dobio 6:0 i pobednik je bio poznat.

Najefikasniji su bili Dušan Mandić i Frančesko Di Fulvio, sa po tri gola.

Sledeće nedelje igra se finalni turnir Kupa Italije, a učestvuju Pro Reko, Breša, Napoli i Savona.