Pro Reko na finalnom turniru Kupa Italije

02-02-2017

U utorak i sredu odigrani su mečevi grupe D u Kupu Italije, a Pro Reko se sa tri ubedljive pobede plasirao na završni turnir, na kojem će u martu braniti trofej koji je osvajao i u prethodne četiri godine.

Pro Reko je u utorak, kada je odigrana samo jedna utakmica, deklasirao Napoli rezultatom 17:3. Ovi rivali nedavno su se sastali i u prvenstvu, a šampion je i tada bio bolji. Već na poluvremenu razlika je bila velika, pošto je ekipa trenera Vladimira Vujasinovića vodila 7:0. U istom ritmu Pro Reko je igrao i u nastavku, pa je prednost konstantno rasla, a čak osam igrača postiglo je po dva pogotka.

Dan kasnije Pro Reko je najpre bio bolji od Trsta sa 12:4, a potom i od Posilipa sa 14:7. U oba meča branilac trofeja dominirao je od samog starta i pobednik je bio poznat.

Pored Pro Reka, na finalni turnir plasirali su se Napoli, Breša i Savona.