Pro Reko napunio mrežu Galatasaraja i plasirao se u polufinale

18-05-2016

U poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona, vaterpolisti Pro Reka pobedili su u Turskoj Galatasaraj sa ubedljivih 19:10. Evropski šampion je tako obezbedio prvo mesto u grupi B i direktan plasman u polufinale fajnal-siksa, koji se igra početkom juna u Budimpešti.

U utakmici sa dosta golova domaćin ja favorizovanom protivniku parirao u prvih 15 minuta utakmice. Pro Reko je posle prve četvrtine vodio 5:4, a egal borba vodila se i u većem delu druge četvrtine. Ipak, u poslednjem minutu prvog poluvremena mrežu su zatresli Andrija Prlainović i Filip Filipović, pa su gosti na odmor otišli sa rezultatom 10:3.

Serija italijanskog tima nastavljena je u trećoj četvrtini, pa su redom mrežu Miloša Šćepanovića pogađali: Sandro Sukno, Aleksandar Ivović, Mateo Aikardi i, dva minuta pre završetka treće četvrtine, Andrija Prlainović i tada je pobednik praktično bio poznat – 7:14. Veliku seriju gostiju prekinuo je Slobodan Nikić, ali je 60 sekundi kasnije uzvratio Filipović (8:15). Pro Reko je u poslednjih osam minuta rutinski igrao i u jednom trenutku je imao 10 golova prednosti.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Andrija Prlainović, Filip Filipović, Mateo Aikardi i Sandro Sukno, sa po tri pogotka. Aleksandar Ivović, Petro Filjoli i Nikolo Gito su dodali po dva, a u strelce se još upisao Nikolo Figari. Kod domaćih je najzapaženiji učinao imao Mlađan Janović, četvorostruki strelac, dok je Nesfet Obzek postigao dva.

Finalni turnir Lige šampiona igra se u Budimpešti od 2. do 4. juna, a pored Pro Reka, direktan plasman u polufinale izborio je i grčki Olimpijakos. U četvrtfinalnim duelima igraće Eger – Jug i Solnok – Barseloneta.