Pro Reko nastavio trijumfalni niz u domaćem šampionatu

24-11-2018

Vaterpolisti Pro Reka ostvarili su novu ubedljivu pobedu u domaćem prvenstvu. Tim trenera Ratka Rudića u sedmom kolu italijanskog šampionata pobedio je Lacio sa ubedljivih 16:1.

Kao i u većini mečeva Pro Reka na domaćoj sceni, pitanje pobednika nije se postavljalo. Domaći su na poluvremenu vodili 7:0, u poslednjih osam minuta ušli sa 13:0. Minut i po pre kraja Pro Reko je vodio 16:0, a onda su i gosti postigli počasni pogodak.

Najefikasniji je bio Veloto sa tri gola, po dva su dodali Di Fulvio, Mandić, Ečenike i Ivović, a u strelce se upisalo još pet igrača.

Ovo je Pro Reku deveti trijumf od početka sezone. U Ligi šampiona skor je 3/0, a u Prvenstvu Italije 6/1, pošto je zbog loše organizacije utakmice sa Posilipom pobeda za zelenim stolom pripala timu iz Napulja.