Pro Reko ostvario i 21. pobedu u domaćem prvenstvu

14-04-2018

Pro Reko je stigao do 21. pobede u domaćem prvenstvu i pet kola pre kraja regularnog dela prvenstva Italije nalazi se na prvoj poziciji sa šest bodova više u odnosu na Brešu i Sport Menadžment, te će ekipa Vladimira Vujasinovića verovatno plej-of dočekati na prvom mestu.

U 21. kolu šampionata Pro Reko je u gostima pobedio Ortiđu sa sigurnih 11:4.  Filip Filipović je doneo gostima vođstvo, a posle izjednačujućeg gola Jelače, Nikolo Figari je pogodio za 2:1. Ortiđa je šampionu parirala do kraja prvog poluvremena, ali je Pro Reko, predvođen Mateom Aikardijem, na veliki odmor ipak otišao sa dva gola razlike (5:3).

Gonzalo Ečenike je sa dva pogotka u trećem delu meča najavio novi trijumf gostiju, a u poslednjih osam minuta mrežu su pogađali Frančesko Di Fulvio, Giljermo Molina, Filipović i Ečenike, za sigurnih 11:4.

Do kraja dočekuje Napoli, Brešu i Boljasko, a gostuje Posilipu i Trstu.