Pro Reko pobedio Brešu i odbranio Kup Italije

04-03-2018

Vaterpolo klub Pro Reko osvojio je Kup Italije, 13. put u klupskoj istoriji i šesti u nizu. Selekcija trenera Vladimira Vujasinovića u finalu u Bariju pobedila je Brešu rezultatom 7:5 i tako stigla do trofeja.

Poveo je aktuelni šampion posle 67 sekundi, golom Filipa Filipovića, koji je i dan ranije, u polufinalu, bio najraspoloženiji. Minut i po kasnije izjednačio je bivši igrač Pro Reka, Mlađan Janović, da bi u samoj završnici prvog perioda Mišel Bodegas pogodio za 2:1.

I u drugom periodu prvi gol postigao je Filipović, a potom je, dva minuta kasnije, na 4:1 povisio Mateo Aikardi. Usledila su dva pogotka Breše, ali se Frančesko Di Fulvio pobrinuo da njegova ekipa na odmor ode sa dva gola prednosti (5:3).

Veliki korak ka pobedi Pro Reko je napravio u trećem delu meča, kada su Di Fulvio i Lorenco Bruni povisili na 7:3

Ispostavilo se da je to nedostižna prednost za Brešu, koja je u poslednjem periodu uspela samo da ublaži poraz – 7:5.

Filipović i Di Fulvio su bili najefikasniji, sa po dva pogotka.