Pro Reko pobedio Eger i zauzeo treće mesto u Ligi šampiona

27-05-2017

Vaterpolisti Pro Reka zauzeli su treće mesto u Ligi šampiona, pošto su danas u prvom susretu savladali domaći Eger sa ubedljivih 15:6.

Trgli su se igrači trenera Vladimir Vujasinovića posle poraza u meču sezone, od Juga. Dušan Mandić je propustio meč zbog udarca u jučerašnjem meču, a njegovi saigrači su od početka do kraja kontrolisali rezultat i pobednik je već na poluvremenu bio poznat. Peto mesto pripalo je Breši, šesto Olimpijakosu, a o prvom i drugom će od 16:45 odlučivati Solnok i Jug.

Najpre su kod domaćih probali Norbert Hošnjanski i Miloš Ćuk, da bi posle isključenja Uroša Čučkovića Frančesko Di Fulvio razmenio dupli pas sa Filipom Filipovićem i pogodio za 1:0. Već u narednom napadu bilo je 2:0 za ekipu trenera Vladimira Vujasinovića, kada se Mateo Aikardi sjajno snašao na dva metra i ubacio loptu u gol.

Posle još jedne gužve ispred gola Egera, dobro se snašao Aleksandar Ivović, te je minut pre kraja bilo 3:0 za Italijane. Do kraja prvog perioda Mađari su smanjili golom Miloša Ćuka iz peterca.

Novim lepim pogotkom Di Fulvio je povisio na 4:1, a posle dva neuspešna pokušaja Sandro Sukna, Mišel Bodegas je sa stative, sa igračem više, savladaoa Branislava Mitrovića. Pro Reko se razigrao u završnici prvog poluvremena, te je Ivović iz kontre povisio na 6:1 i naziralo se koja ekipa će zauzeti treće mesto.

Međutim, visoka prednost gostiju nije sprečila domaće navijače da na sjajan način pruže podršku svojoj ekipi i proslave gol Vapenskog. Pro Reko je na veliki odmor ipak otišao sa “+5”, pošto je posle još jedne dobre akcije sa igračem više Ivović postigao svoj treći gol – 7:2.

Vujasinovićevi igrači su u nastavku rutinski održavali prednost, a odličan je bio Sandro Sukno, koji je u trećem periodu postigao tri gola za goste. Kod domaćih su strelci bili Vapenski i Balaš Erdelji, za 10:4 posle tri deonice.

Poslednju četvrtinu pogotkom je otvorio najbolji strelac polufinalnog meča sa Jugom, Filip Filipović. Isti igrač je dva minuta kasnije bio strelac iz peterca, pa je pobednik i definitivno bio poznat pet i po minuta pre kraja meča. Do kraja se mreža na obe strane zatresla još nekoliko puta, za konačnih 15:6.

Ivović je bio najefikasniji sa četiri gola. Po tri su dodali Sukno i Di Fulvio, a dva Filipović, koliko je postigao i na drugoj strani Vapenski.