Pro Reko pobedio Savonu pred meč sa šampionom Evrope

17-11-2019

Posle sedam odigranih kola u Italiji, šampion te zemlje, Pro Reko, ima maksimalnih sedam pobeda. Vaterpolisti Ratka Rudića ovog vikenda su pobedili Savonu rezultatom 11:2 (4:0, 4:1, 3:0, 0:1) i tako su napravili dobru uvertiru pred derbi u Ligi šampiona, gde će se u sredu u petom kolu sastati sa šampionom Evrope, ekipom Ferencvaroša.

Domaći su lako stigli do nove pobede, a posle osam minuta igre bilo je 4:0. U istom ritmu je Pro Reko igrao i u nastavku, te je prednost konstantno rasla. Međutim, u poslednjoj četvrtini se desilo nešto što se Pro Reku gotovo nikada ne dešava, a to je da osam minuta nije zatresao mrežu protivnika, dok je Savona postigla jedan gol i postavila konačnih 11:2.

Italijanski reprezentativci, Frančesko Di Fulvio, Gonzalo Ečenike i Mateo Aikardi su prednjačili na listi strelaca sa po dva gola, a mrežu je zatreslo još pet igrača.