Pro Reko posle peteraca u polufinalu Lige šampiona

07-06-2018

Vaterpolisti Pro Reka plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su u četvrtfinalu fajnal-ejta, koji se igra u Đenovi, posle peteraca pobedili Brešu rezultatom 12:10. U regularnom delu utakmice rezultat je bio 8:8, a u toku meča Pro Reko je imao i tri, a najčešće dva gola prednosti.

Italijanski šampion će u meču za finale igrati sa Jugom, koji je u prethodne dve sezone, takođe u polufinalnim susretima, bio bolji od ekipe trenera Vladimira Vujasinovića. Srpski stručnjak je posle meča sa Brešom rekao da je ovo možda i najlošija utakmica njegove ekipe u ovoj sezoni. U drugom polufinalnom susretu igraće Olimpijakos i Barseloneta.

Breša je povela u četvrtfinalu golom Petra Muslima posle 100 sekundi igre, kada je hrvatski vaterpolista sa dva metra pogodio mrežu. Pro Reko je tokom celog meča jako loše koristio prilike sa igračem više i već u prva tri minuta tri takva napada nije uspeo da realizuje. Breša je takođe bila loša u realizaciji u prvom poluvremenu, ali je sve to nadoknadila u nastavku, kada je gotovo svaku priliku koristila. Sredinom prve četvrtine Mišel Bodegas je poravnao rezultat, a potom je Giljermo Molina doneo vođstvo Pro Reku. U završnici tog dela meča Mateo Aikardi je imao dve prilike da uveća razliku, ali je sjajno reagovao Marko Del Lungo.

Filip Filipović, fajnal-ejt LŠ 2018.

U drugom periodu se dugo čekalo na novi pogodak, a taj deo meča obeležio je crveni karton Vjekoslava Paskovića u 11. minutu meča, pošto je ispod vode udario jednog igrača Pro Reka. Seriju promašaja prekinuo je Nikolo Figari, a minut kasnije Aleksandar Ivović je povisio na sigurnih 4:1. U trećoj četvrtini Breša je prva stigla do gola, a pogotkom Alesandra Nore krenula je dobra realizacija njegove ekipe sa igračem više.

Sredinom tog dela meča Filip Filipović je uz dosta sreće pogodio za 5:2. Lopta je udarila u stativu, zatim u Del Lunga i odbila se u gol. Breša je odgovorila preko Muslima i Zena Bertolija, za 5:4 i tako je vratila neizvesnost. Međutim, Ivović je iskoristio nepažnju svog čuvara i pogodio „+2“ (6:4). Posle još jednog napada ekipe Vladimira Vujasinovića, Breša je imala napad do kraja četvrtine sa igračem više, ali je Bertoli šutirao u Tempestija.

Hrvatski vaterpolista, Muslim, svojim trećim pogotkom otvorio je poslednju četvrtinu, kada se podigao i šutirao u dalji ugao, za 6:5. Usledio je jedan zanimljiv detalj, kada je Aikardi šutirao, pogodio prečku, a Del Lungo mislio da je lopta završila u mreži i samo je potonuo. Sredinom četvrtine Pro Reko je dobio dva igrača više, a Gonzalo Ečenike je bez mnogo oklevanja zatresao mrežu. Breša se nije predavala i nastavila je da odlično koristi prilike kada je imala brojčanu prednost. U još jednom takvom napadu, lopta je išla od igrača do igrača, a na kraju je Valerio Rico sa krila šutirao u dalji ugao i od stative pogodio. Isti igrač je dva minuta pre kraja uhvatio Tempestija na „spavanju“ i izjednačio na 7:7. Crnogorski bek, Ivović, u narednom napadu pogodio je za 8:7, a vaterpolisti Breše su protestvovali, te je zbog prigovora crveni karton zaradio Kristian Prešuti. Međutim, 45 sekundi pre završetka Breša je dobila igrača više, lopta se sjajno kretala i Nora je izjednačio na 8:8. Ivović do kraja regularnog dela meča nije uspeo da postigne još jedan gol i o pobedniku su odlučili peterci.

Pro Reko, fajnal-ejt LŠ 2018.

U prve dve serije pogađali su Janović i Prešuti, odnosno Filipović i Ivović. U trećem pokušaju Breše, Muslim je pogodio stativu, a Ečenike je bio precizan. Potom je Tempesti zaustavio udarac Rica, dok je Mandić potvrdio pobedu Pro Reka.

Pro Reko – Breša 12:10 (2:1, 2:0, 2:3, 2:4 – 4:2)

Bazen Šorba. Sudije: Dervu (Francuska), Korizna (Poljska). Igrač više: Pro Reko 11 (1), Breša 13 (6). Dva igrača više: Pro Reko 1 (1).

PRO REKO: Tempesti, Di Fulvio, Mandić 1, Alesani, Molina 1, Bodegas 1, Ivović 4, Ečenike 2, Figari 1, Filipović 2, Aikardi, Gito, Volarević. Trener: Vujasinović.

BREŠA: Del Lungo, Gerato, K. Prešuti, Gudi, Pasković, Rico 2, Muslim 3, Nora 2, N. Prešuti, Bertoli 1, Janović 1, Vukčević, Moreti. Trener: Bovo.