Pro Reko potopio i Akvakjaru

30-03-2017

Vaterpolisti Pro Reka nastavili su pobedonosnu seriju u šampionatu Italije i pet kola pre kraja regularnog dela aktuelni šampion se nalazi na prvoj poziciji sa maksimalna 63 boda i ima pet bodova više u odnosu na drugoplasiranu Brešu, sa kojom će se sastati još jednom do kraja prve faze takmičenja.

Pro Reko je u 21. kolu, u sredu, savladao Akvakjaru sa 11:6. Sigurnom igrom gosti su uvećavali prednost, te su na poluvremenu imali vođstvo od 5:1. U istom ritmu igralo se u nastavku, s tim što je Akvakjara bila nešto efikasnija u napadu u drugom poluvremenu.

Kod pobednika su po dva puta precizni bili Alesijani, Aikardi i Ivović, dok se srpski reprezentativac, Dušan Mandić, jednom upisao u strelce. Kod domaćih je efikasniji od drugih bio Lanconi sa dva pogotka.