Pro Reko potopio Jadran, jubilarni gol Filipovića u Ligi šampiona

14-03-2018

U 10. kolu Lige šampiona, Pro Reko je na svom bazenu pobedio Jadran iz Herceg Novog rezultatom 10:5, a poslednji pogodak na toj utakmici postigao je Filip Filipović, kome je ovo jubilarni, 250. gol u ovom takmičenju, koje se ranije zvalo i Kup šampiona, odnosno Evroliga.

Već posle 39 sekundi Dušan Mandić je doneo prednost domaćinu, a nešto kasnije Vladan Spaić je poravnao. Veliku prednost Pro Reko je napravio u završnici prvog poluvremena. Najpre je Frančesko Di Fulvio pogodio za 2:1, a potom je Mandić sa dva gola za svega 28 sekundi povisio na 4:1. Minut kasnije još jednom se zatresla mreža Novljana, kada je Mišel Bodegas bio precizan.

Jadran je preko Dragana Draškovića prišao na 5:3, ali su nalet odbili Gonzalo Ečenike i, minut kasnije, Aleksandar Ivović. Drašković je svojim trećim golom smanjio na 7:4, ali su potom Nikolo Figari i Di Fulvio zatresli mrežu gostiju i tako, na kraju treće četvrtine, otklonili sve dileme oko pitanja pobednika. U poslednjih osam minuta viđen je još po jedan gol na obe strane, a strelcu su bili Spaić i Filipović, za konačnih 10:5.

Pro Reko četiri kola pre kraja ruglarnog dela Lige šampiona ima 27 bodova, pet više od Egera i šest od Solnoka.

Jubilaran gol Filipovića u Ligi šampiona

Kapiten reprezentacije Srbije i vaterpolista Pro Reka, postigao je protiv Jadrana iz Herceg Novog svoj 250. gol u Ligi šampiona, koja je nosila naziv i Kup šampiona, odnosno Evroliga. Prvi meč u ovom takmičenju Filipović je odigrao u januaru 2003. godine, protiv nemačkog Špandaua, a u strelce se po prvi put upisao u duelu sa Barselonom, mesec dana kasnije.

U ovom takmičenju odigrao je ukupno 136 mečeva i postigao 250 golova. U kapici Partizana, Filipović je od 2003. do 2009. godine odigrao 44 utakmice u Kupu šampiona, odnosno Evroligi i postigao 87 golova. Tada je prešao u Pro Reko, za koji igra i danas, ali je dve sezone proveo i u Kragujevcu, gde je igrao za Radnički. Sa Kragujevčanima je stigao do finala ovog takmičenja 2014. godine, a na 12 utakmica postigao je ukupno 27 golova. Igrajući za Pro Reko u Ligi šampiona, Filipović je na 80 utakmica postigao 136 pogodaka.