Pro Reko potopio Savonu

21-04-2016

Šampion Italije i Evrope, Pro Reko, u 22. kolu domaćeg šampionata savladao je Savonu sa ubedljivih 16:5 i tako zadržao maksimalni učinak i lidersku poziciju na tabeli.

Kao i u većini utakmica Pro Reka ove sezone, pitanje pobednika nije se postavljalo. Savona je parirala do završnice prve četvrtine, kada su domaći vodili 3:2. Do kraja tog perioda Pro Reko je postigao još jedan gol, a onda u nastavku u potpunosti slomio otpor gostiju, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 7:3. Igrači šampiona raspucali su se u drugom poluvremenu, pa su se golovi ređali kao na traci. Posle tri četvrtine bilo je 13:4 i Pro Reko je rutinski priveo meč kraju.

Dušan Mandić, Aleksandar Ivović i Sandro Sukno bili su najefikasniji kod pobednika, sa po tri gola, a dva je dodao Frančesko Di Fulvio.

Prvenstvo Italije nastavlja se već u subotu, a Pro Reko će u 23. kolu gostovati Romi. Zatim se 30. aprila igra deveto kolo Lige šampiona, a Pro Reko gostuje Partizanu u Beogradu.