Pro Reko preko šampiona Evrope do trofeja

10-10-2016

Italijanski Pro Reko osvojio je prvo mesto na veoma jakom turnira, koji se u subotu i nedelju igrao u Monte Karlu. Ekipa Vladimria Vujasinovića posle Olimpijakosa (12:6) i Špandaua 04 (12:11) pobedila je i aktuelnog šampiona Evropa, ekipu Juga, rezultatom 10:6.

Ekipe koje su utorka do petka zajedno trenirale bile su izjednačene u prvih osam minuta (1:1). Italijanski tim ključnu prednost stekao je u drugoj i trećoj četvrtini, u poslednji period ušao je sa četiri gola prednosti i do kraja je održavao.

Raspoloženi kod pobednika, sa po dva gola, bili su Filip Filipović, Dušan Mandić i Petro Filjoli, koliko su postigli i igrači Dubrovčana, Felipe Perone i Paulo Obradović.

Sezona za Pro Reko počinje 15. oktobra, kada startuje italijanski šampionat, a aktuelni prvak u prvom kolu sastaje se sa Ortiđom.