Pro Reko rutinski pobedio Ortiđu i lako stigao do osme pobede

06-12-2017

Italijanski šampion, Pro Reko, ostvario je novu ubedljivu pobedu u domaćem šampionatu, pošto je u meču osmog kola na svom bazenu savladao Ortiđu sa ubedljivih 16:2.

Kao i u većini mečeva u domaćim takmičenjima, ekipa trenera Vladimira Vujasinovića igrala je u laganom ritmu i igrači su sigurno mnogo više razmišljali o duelu koji ih očekuje za vikend u četvrtom kolu Lige šampiona, kada će se sastati sa mađarskim Solnokom, aktuelnim šampionom Evrope. To će biti prva prava provera za Pro Reko u ovoj sezoni, pošto je u prve tri utakmice najjačeg evropskog takmičenja bez većih problema stizao do bodova.

Ortiđa je bila u igri samo u prvih osam minuta, kada su domaći imali minimalnu prednost od 1:0. Ipak, već u drugoj četvrtini igrači Pro Reka su se raspucali i napunili su mrežu gostiju, te je na poluvremenu bilo 8:1. U istom ritmu igralo se do kraja, u preostale dve četvrtine domaći su postigli po četiri gola i tako stigli do novih bodova u šampionatu.

Dušan Mandić je bio najefikasniji sa četiri gola, Frančesko Di Fulvio, Lorenco Bruni, Giljermo Molina, Gonzalo Ečenike i Nikolo Gito su postigli po dva.