Pro Reko rutinski i protiv Posilipa

26-03-2017

Vaterpolisti Pro Reka stigli su do jubilarne, 20. pobede u domaćem šampionatu, pošto su u subotu lako pobedili Posilipo 9:4 i tako zadržali maksimalan učinak i prvo mesto na tabeli. Već u prvih osam minuta domaćin je stekao tri gola prednosti, pošto su mrežu gostiju zatresli Di Soma, Sukno i Aikardi.

Slično je bilo i u naredne dve četvrtine, pošto je Pro Reko konstantno uvećavao prednost protiv ekipe iz Napulja. Posle druge deonice bilo je 5:1, a sve je bilo gotovo u trećoj četvrtini, kada je Pro Reko poveo 9:2. U poslednjih osam minuta Posilipo je uspeo da ublaži poraz.

Najefikasniji su bili Dušan Mandić i Sandro Sukno, sa po dva gola.