Pro Reko rutinski protiv Trsta

10-01-2018

Posle pobede u derbiju sa Brešom (7:3), Pro Reko je imao lak zadatak, pošto je dočekao ekipu Trsta. Rezultat je na kraju bio ubedljiv, 9:2, te je aktuelni šampion zadržao maksimalan učinak na tabeli.

Meč je golom otvorio Filip Filipović, a četiri i po minuta kasnije prednost je duplirao Dušan Mandić. Posle nekoliko minuta igre u drugom periodu, Filipović je još jednom zatresao mrežu, a na 4:0 povisio je Nikolo Figari i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Već sredinom treće četvrtine bilo je 6:0 i sve je bilo rešeno. Ekipa Vladimira Vujasinovića kontrolisala je rezultat do kraja meča i tako stigla do novih bodova.

Filipović, Mandić, Figari i Mišel Bodegas su postigli po dva pogotka. Pro Reko se sada okreće Ligi šampiona, a u subotu od 20 sati i 30 minuta u Đenovi gostuje španski Sabadelj.