Pro Reko sačuvao pobedu u Berlinu i izdvojio se na tabeli

24-01-2018

Italijanski Pro Reko ostvario je važnu pobedu u sedmom kolu Lige šampiona, pošto je u Berlinu savladao Špandau 04 rezultatom 10:9 (3:1, 4:3, 3:2, 0:3) i tako stigao do prvog mesta u grupi. Ekipa trenera Vladimira Vujasinovića posle prvog dela grupne faze ima 18 bodova, tri više od Špandaua 04 i Solnoka, koji je u ovom kolu izgubio od Egera na svom bazenu.

Dobro su počeli gosti i poveli su 2:1 golovima Gonzala Ečenikea i Giljerma Moline, koji su bili precizni sa igračem više. U poslednjem minutu prvog perioda i Nikolo Figari je zatresao mrežu, dok je početkom druge deonice Dušan Mandić povisio na 4:1.

Hrvatski centar, Mateo Ćuk, prekinuo je seriju golova Pro Reka, ali je odmah novim pogotkom uzvratio Mandić. Igralo se gol za gol u narednim minutima i sredinom te četvrtine gosti su vodili 7:4, pošto su iskoristili još dve situacije kada su imali brojčanu prednost u napadu. Na drugoj strani, domaćin nije imao dobru realizaciju igrača više i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U trećem periodu Pro Reko je stigao do maksimalna četiri gola prednosti. Najpre je Frančesko Di Fulvio povisio na 8:4, a potom su domaći preko Marka Štama i Nikole Dedovića prepolovili rezultatski minus. U drugom delu tog perioda Đakopo Alesiani je sa dva gola vratio svojoj ekipi „+4“.

Pro Reko je strpljivo čuvao lepu prednost, a domaći su do kraja meča još sedam puta imali igrača više. Tri i po minuta pre kraja Špandau 04 je krenuo u seriju i 39 sekundi pre završetka meča bilo je 10:9 za goste. Špandau je u poslednjem napadu imao brojčanu prednost i 12 sekundi da stigne do izjednačenja, ali nije uspeo. Pro Reko je sačuvao mrežu i tako stigao do liderske pozicije u grupi B.

Najefikasniji kod pobednika bili su Di Fulvio, Mandić, Molina i Alesiani sa po dva gola, a isti učinak imali su igrači domaćih, Lukas Gilen, Tiberiu Negrean, Dedović i Štam.