Pro Reko savladao Posilipo sa „nulom“

25-04-2018

Vaterpolisti Pro Reka nastavili su trijumfalni niz na domaćoj sceni, pošto su u meču 23. kola pobedili u Napulju Posilipo rezultatom 11:0. Tri kola pre kraja regularnog dela šampionata, Pro Reko je prvi sa maksimalnih 69 bodova, dok Breša posle pobede u derbiju protiv Sport Menadžmenta ima 63. U narednom kolu sastaju se upravo Pro Reko i Breša i posle toga će biti poznato da li će aktuelni šampion obezbediti prvu poziciju.

Napolitanci su dobro parirali gostima u prvih osam minuta, ali je u nastavku samo Pro Reko tresao mrežu. Do kraja poluvremena Đakopo Alesijani i Giljermo Molina doneli su vođstvo ekipi trenera Vladimira Vujasinovića, a Pro Reko se raspucao u trećoj i četvrtoj četvrtini, kada se mreža Poslipa konstantno tresla.

Alesijani je bio najefikasniji sa tri gola, dok su Filip Filipović, Mišel Bodegas i Molina dodali po dva.