Pro Reko se revanširao šampionu Evrope

31-03-2018

U velikom derbiju 11. kola vaterpolo Lige šampiona, Pro Reko je na svom bazenu dočekao šampiona Evrope i pobedio ga sa 8:5. Italijanski tim se tako revanširao Solnoku za jedini poraz u ovoj sezoni i u dobroj atmosferi će moći da se priprema za fajnal-ejt, koji se igra u Đenovi za dva meseca.

Kao i u Solnoku, Pro Reko je dobro počeo. Nikolo Gito je doneo vođstvo, a dva minuta kasnije, Aleksandar Ivović je sa igračem više duplirao prednost. Na nešto više od dva minuta pre kraja najraspoloženiji u redovima gostiju, Aron Jager, postigao je prvi od svoja četiri pogotka. Međutim, već u narednom napadu Australijanac je isključen, a Dušan Mandić je to iskoristio da povisi na 3:1. Ipak, Janger je u završnici prvog perioda smanjio razliku i sa rezultatom 3:2 se otišlo na mali odmor posle prvih osam minuta. U tom delu meča gosti su ostali bez centra, Gabora Kiša, koji se povredio i nije se vraćao u igru do kraja utakmice.

Nastavili su domaći dobro da igraju, te su Nikolo Figari i Mandić, oba puta sa igračem više, pogađali za 5:2. Nisu vaterpolisti koje sa klupe vodi Vladimir Vujasinović mogli da zaustave Jangera, koji je svojim trećim golom smanjio na 5:3. Šampion Evrope je u poslednja dva minuta imao dve dobre šanse da dodatno smanji razliku, ali najpre nije iskoristio jedan napad sa igračem više, a potom i drugi, u kojem se Pro Reko branio sa dva igrača manje.

Milan Aleksić je prvi zatresao mrežu u drugom poluvremenu, a minut pre kraja trećeg perioda Janger je iz kontre izjednačio na 5:5. Ipak, Gonzalo Ečenike se pobrinuo 15 sekundi pre završetka tog dela meča da domaćin u odlučujuću četvrtinu uđe sa golom razlike (6:5). Posle nekoliko minuta igre u četvrtoj četvrtini, Ivović je povisio na 7:5, a sve je bilo rešeno dva minuta pre kraja. Najpre je Viktor Nađ zaustavio udarac iz peterca Filipa Filipovića, ali je potom srpski vaterpolista, minut kasnije, bio siguran i postavio je konačnih 8:5.

Pro Reko – Solnok 8:5 (3:2, 2:1, 1:2, 2:0)

Pro Reko: Tempesti, Di Fulvio, Mandić 2, Alesijani, Molina, Bodegas, Ivović 2, Ečenike 1, Figari 1, Filipović 1, Aikardi, Gito, Volarević.

Solnok: Nađ, Gocić, Batori, Zalanki, Janšik, Mezei, Aleksić 1, Janger 4, Prlainović, Ćuk, Kiš, Fulop, Kardoš.