Pro Reko siguran na startu Kupa Italije, tri gola Filipovića

07-10-2017

Vaterpolisti Pro Reka u subotu su odigrali prvu zvaničnu utakmicu u novoj sezoni. U prvom kolu druge faze Kupa Italije, šampion je pobedio Savonu rezultatom 9:6, a tri gola postigao je kapiten reprezentacije Srbije, Filip Filipović, koji će ove sezone igrati u svim takmičenjima, a ne samo u evropskim utakmicama, kao prethodnih sezona.

Branilac trofeja poveo je 3:1, golovima Filipovića, Mišela Bodegasa i Giljerma Moline. Srpski kapiten je i u naredne dve četvrtine tresao mrežu, a u trećem periodu pridružio mu se i Dušan Mandić, za vođstvo Pro Reka od 6:2. Španac koji je nedavno dobio italijanski pasoš, Molina, dodao je još dva pogotka u poslednjih osam minuta, a u strelce se do kraja meča upisao i Gonzalo Ečenike, za pobedu ekipa Vladimira Vujasinovića od 9:6.

Italijanski prvak u nedelju igra još dve utakmice, protiv Sport Menadžmenta i Ortiđe, a dve najbolje plasirane ekipe plasiraće se na fajnal-for, koji se igra u martu sledeće godine.

Pro Reko je u klupskoj istoriji 12 puta osvajao Kup Italije, a od 2006. u tom takmičenju nije trijumfovao samo 2012. godine, kada je najbolja bila Breša.