Pro Reko slavio protiv Sport Menadžmenta, Ečenike briljirao u poslednjoj četvrtini

10-11-2018

U derbiju petog kola italijanskog prvenstva, Pro Reko je na svom bazenu pobedio Sport Menadžment rezultatom 7:6, a najzaslužniji za trijumf aktuelnog šampiona bio je Gonzalo Ečenike, koji je postigao tri gola u poslednjih osam minuta.

Samo četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Poveli su gosti, a pet minuta kasnije izjednačio je Frančesko Di Fulvio. Nisu domaći mogli da slome otpor Sport Menadžmenta, koji odlično igra i u Ligi šampiona. Sredinom drugog perioda bivši igrač Pro Reka, Eduardo Di Soma, doneo je novo vođstvo gostima, a minut kasnije Di Fulvio je ponovo pogodio za izjednačenje i sa 2:2 se otišlo na odmor.

Odmah na startu treće četvrtine Dušan Mandić je režirao preokret, a na drugoj strani je 15 sekundi kasnije uzvratio Lorenco Bruni, još jedan bivši vaterpolista Pro Reka. U poslednjih 70 sekundi još dva puta su se zatresle mreže. Najpre je Giljermo Molina bio precizan za 4:3, a 15 sekundi pre završetka tog dela meča Damonte je izjednačio.

Usledilo je odlučujućih osam minuta. Gonzalo Ečenike je povisio na 6:4, tri minuta pre kraja Andrea Fondeli smanjio je na gol minusa, potom je Ečenike još jednom bio precizan, a konačnih 7:6 postavio je Di Soma 100 sekundi pre kraja.

Pro Reko – Sport Menadžment 7:6 (1:1, 1:1, 2:2, 3:2)

Pro Reko: Bijač, Di Fulvio 2, Mandić 1, Bukić, Molina 1, Veloto, Aikardi, Ečenike 3, Figari, Rencuto, Ivović, Gito, Tempesti.

Sport Menadžment: Lazović, Dolče, Damonte 1, Alesijani, Fondeli 1, Di Soma 2, Drašović, Bruni 1, Mirarči, Luongo 1, Kasasola, Valentino, Nikosia.