Pro Reko slavio u derbiju u Veroni, Ivović pogodio za pobedu

07-03-2018

U velikom derbiju 16. kola italijanskog vaterpolo prvenstva sastale su se dve prvoplasirane ekipe. Sport Menadžment je u Veroni dočekao Pro Reko, a aktuelni šampion Italije, koji je pre samo nekoliko dana osvojio domaći Kup, pobedio je rezultatom 8:7, a gol za pobedu i nova tri boda postigao je Aleksandar Ivović 22 sekunde pre kraja meča. Pro Reko je ovom pobedom uvećao prednost na tabeli u odnosu tim iz Verone i Brešu, koji sada imaju šest bodova manje.

Golovima nekadašnjih igrača Pro Reka, Di Some i Filjolija, domaćin je posle tri minuta igre poveo 2:0. Giljermo Molina je posle dva minuta postigao prvi gol za goste, a u samoj završnici prve četvrtine Mišel Bodegas doneo je izjednačenje.

Srpski reprezentativac, Radomir Drašović, postigao je gol za novo vođstvo ekipe iz Verone, a potom su Molina i Gonzalo Ečenike preokrenuli, te je Pro Reko poveo 4:3. U poslednjih 60 sekundi prvog poluvremena obe ekipe su postigle po jedan gol, pa je ekipa trenera Vladimira Vujasinovića na odmor otišla sa vođstvom od 5:4.

Svojim drugim golom, Drašović je doneo novo izjednačenje, Ivović je vratio prednost gostima, a pet sekundi pre završetka trećeg dela meča Stefano Luongo je poravnao na 6:6.

Uzbudljivo je bilo i u odlučujućih osam minuta. Pet minuta pre kraja meča Filjoli je pogodio za vođstvo Sport Menadžmenta, a u završnici su se probudili gosti. Najpre je, na 2:53 do kraja izjednačio Bodegas, a u poslednjem napadu Ivović je postigao gol za pobedu.

Sport Menadžment – Pro Reko 7:8 (2:2, 2:3, 2:1, 1:2)

Sport Menadžment: Lazović, Di Soma 1, Blari, Filjoli 2, Fondeli, Petković, Drašović 2, Galo, Mirarči, Luongo 2, Baraldi, Valentino, Nikosia.

Pro Reko: Tempesti, Di Fulvio 1, Kalonja, Bruni, Molina 2, Bodegas 2, Ivović 2, Ečenike 1, Figari, Filipović, Aikardi, Gito, Volarević.