Pro Reko trijumfalno kroz Napulj

16-12-2017

Vaterpolisti Pro Reka ostvarili su novi trijumf u domaćem šampionatu, gde imaju maksimalan učinak posle devet odigranih kola. U jednoj od poslednjih utakmica u ovoj godini ekipa trenera Vladimira Vujasinovića pobedila je u gostima Napoli sa ubedljivih 12:4.

Poveo je Reko preko Filipa Filipovića već u prvom minutu, a sredinom prvog perioda Frančesko Di Fulvio je duplirao vođstvo. Seriju su u drugom periodu, sa po dva pogotka, nastavili Mateo Aikardi i Mišel Bodegas, a potom je na 7:0 povisio Gonzalo Ečenike. Pitanje pobednika je već tada bilo rešeno, a Pro Reko je u nastavku bez problema održavao veliku razliku.

Filipović, Aikardi, Bodegas, Di Fulvio i Ečenike su predvodili goste sa po dva pogotka, a isti učinak kod Napolija je imao Boreli.

Pro Reko će do kraja godine odigrati još dve utakmice. U Ligi šampiona ekipa gostuje Jadranu u Herceg Novom, a u domaćem prvenstvu Pro Reko će se sastati sa Posilipom. Posle toga će uslediti pauza, a zatim šestog januara i derbi s Brešom i nedelju dana kasnije meč u Ligi šampiona protiv španskog Sabadelja.