Pro Reko ubedljiv protiv Partizana

30-04-2016

Evropski šampion, Pro Reko, u devetom kolu Lige šampiona, pobedio je u Beogradu ekipu Partizana sa ubedljivih 18:7 (3:1, 5:1, 4:2, 6:3). Pitanje pobednika nije se ni postavljalo, pošto su gosti od početka do kraja kontrolisali igru. Italijanski tim se još ranije plasirao na fajnal-siks u Budimpešti, ali u poslednjem kolu grupne faze mora da savlada ekipu Galatasaraja, kako bi zadržao prvo mesto u grupi i izborio direktan plasman u polufinale Lige šampiona.

Pro Reko je od samog početka diktirao ritam utakmice i poveo je golom Sandra Sukna. Uzvratili su domaći preko Nikole Jakšića, sa igračem više, ali su se gosti zatim razigrali. Pro Reko je u nastavku postigao sedam golova i dva minuta pre kraja prvog poluvremena vodio je 8:1. Redom su mrežu Dimitrija Rističevića pogađali Fondeli, Mandić, Filipović dva puta, Aikardi, Ivović i Sukno. Seriju gostiju prekinuo je Lukas Gilen, ali je već tada pobednik bio poznat. Crno-beli su se borili, imali su svoje šanse, ali ih nisu iskoristili.

Na početku trećeg perioda mrežu su zatresli centri gostiju, Aikardi i Pijetlović, a Pro Reko je do kraja rutinski uvećavao prednost. Puleni Vladimira Vujasinovića postigli su nekoliko lepih golova u drugom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne ubedljiv poraz.

U redovima Pro Reka najefikasniji je bio centar Mateo Aikardi sa četiri gola. Filip Filipović, Aleksandar Ivović, Sandro Sukno, Dušan Mandić i Andrea Fondeli su dali po dva, dok su Andrija Prlainović, Duško Pjetlović, Petro Filjoli i Frančesko Di Fulvio po jednom pogodili mrežu Partizana. U strelce se kod gostiju nije upisao samo Masimo Đakopo, a kod domaćih su se istakli Nikola Jakšić i Lukas Gilen, sa po dva gola.

Filip Filipović je posle utakmice rekao da je očekivao jači otpor Partizana, ali da je do izražaja došlo neiskustvo domaćih igrača.

– Ekipa Partizana danas nije bila na svom prepoznatljivom nivou na Banjici i to ih je koštalo ovako ubedljivog poraza. Ovi momci mnogo više vrede i više su zaslužili od ovog rezultata. Primili smo i mi dosta golova i možda je došlo i do opuštanja u poslednjoj četvrtini, jer nismo bili do kraja koncentrisani. Ali, pitanje pobednika nije dolazilo u pitanje. Očekivao sam jači otpor i da će posle onih 8:1 pred kraj poluvremena da se malo konsoliduju, jer je obično to Partizanov plus i kvalitet, ali tu je do izržaja došlo i neiskustvo, jer nisu imali prilike da igraju sa ovako kvalitetnom ekipom. Mislim da će im ovo značiti u nastavku sezone i želim im sve najbolje u završnici prvenstva. Mnogo se trude, imaju još jednu utakmicu u Ligi šampiona i treba to maksimalno da iskoriste, kao što smo i mi koristili u naše vreme – zaključio je Filipović.

Pro Reko se u poslednjem kolu Lige šampiona, 16. maja, sastaje sa ekipom Galatasaraja.