Pro Reko ubedljivo do pete pobede u LŠ

13-01-2018

Vaterpolisti Pro Reka ostvarili su peti trijumf u Ligi šampiona, pošto su na svom bazenu sa ubedljivih 13:5 savladali Sabadelj.

Španski tim je dobro parirao do samog kraja prvog poluvremena. Pro Reko je poveo već u prvom napadu golom iz peterca, koji je iskoristio Filip Filipović, ali je Gonzalo Lopez Eskribano sa dva brza gola preokrenuo. Goleada je nastavljena i sredinom prvog perioda bilo je 3:2 za domaće. Posle 50 sekundi igre u nastavku Mateo Aikardi je povisio na 4:2, da bi nešto kasnije Oskar Karilo smanjio zaostatak Sabadelja. U poslednjih 70 sekundi drugog perioda Dušan Mandić i Frančesko Di Fulvio su doneli Pro Reku najveću prednost, pa je domaćin sa vođstvom od 6:3 otišao na odmor.

U trećoj četvrtini Pro Reko je odigrao furiozno i za svega tri minuta stigao do 10:3, a na kraju tog dela meča bilo je 12:3. Dva puta je pogađao Di Fulvio, a potom i Aikardi, Mandić, Aleksandar Ivović i Giljermo Molina.

Do kraja meča domaćin je rutinski igrao, stigao i do „+10“, a Sabadelj je tek u završnici koliko-toliko smanjio razliku.

U redovima ekipe Vladimira Vujasinovića osam igrača se upisalo u strelce, a najefikasniji je bio Di Fulvio sa tri gola, dok su Gonzalo Ečenike, Aikardi i Mandić dodali po dva.