Pro Reko ubedljivo počeo i lako pobedio Steauu

29-11-2017

Vaterpolisti Pro Reka ostvarili su treću pobedu u Ligi šampiona, pošto su na svom bazenu pobedili Steauu iz Bukurešta rezultatom 15:6.

Italijanska ekipa odlično je otvorila utakmicu i posle osam i po minuta igre domaći su vodili 6:0, te se pobednik već tada nazirao. Prvi je mrežu zatresao Mišel Bodegas, a potom je dva puta precizan bio Aleksandar Ivović, za sigurnih 3:0 posle dva minuta igre. Do kraja prvog perioda mrežu gostiju pogađali su Dušan Mandić i još jednom Bodegas, dok je na 6:0 povisio Filip Filipović. U nastavku su i Rumuni zaigrali bolje, prišli su na 7:4, ali se Giljermo Molina u poslednjem napadu u prvom poluvremenu pobrinuo da Pro Reko na odmor ode sa četiri gola prednosti – 8:4.

Kao i na startu drugog perioda, Filipović je golom otvorio i treću četvrtinu, a potom su Molina i Frančesko Di Fulvio doneli domaćem timu maksimalnih sedam golova viška (11:4). U nastavku je tim trenera Vladimira Vujasinovića rutinski održavao veliku prednost i lako je stigao do novog trijumfa.

Ivović je bio najefikasniji sa četiri gola, Molina je dodao tri, dok su Filipović i Bodegas po dva puta bili precizni.

Do kraja godine igraće se još dva kola u Ligi šampiona. Veliki derbi, između Solnoka i Pro Reka, igra se devetog decembra u Mađarskoj, dok 11 dana kasnije Pro Reko gostuje u Herceg Novom.