Šampion nastavio pobedničku seriju, potopljena i Florencija

14-11-2015

Italijanski šampion nastavio je da ređa pobede u domaćem šampionatu. U osmom kolu Pro Reko je na svom bazenu pobedio Florenciju sa ubedljivih 18:4. Posle osam mečeva na čelu tabele nalaze se Pro Reko i Breša sa maksimalnim učinkom, a ove dve ekipe u derbiju se sastaju u 13. kolu.

Domaćin je od početka meča nametnuo svoj ritam i sigurnom igrom konstantno je uvećavao prednost. U prvih 10 minuta igre vaterpolisti Pro Reka postigli su šest golova, poveli sa 6:0 i pobednik je već bio poznat. Posle prvog pogotka Florencije, tri i po minuta pre kraja prvog poluvremena, domaćin je nastavio dobro da igra i na odmor je otišao sa rezultatom 9:1. Posle gola Di Fulvija za 10:1, gosti su postigli tri pogotka u seriji, ali je to prodrmalo igrače aktuelnog šampiona i Florencija do kraja susreta nije zatresla mrežu.

Najefikasniji su bili Dušan Mandić, Mateo Aikardi i Aleksandar Ivović sa po tri gola, a po dva puta precizni su bili Frančesko Di Fulvio, Andrea Fondeli i Nikolo Figari.