Šampion ređa pobede, potopljena i Savona

10-02-2018

U 14. kolu italijanskog šampionata Pro Reko je u gostima savladao Savonu sa ubedljivih 13:4 (4:1, 2:0, 1:2, 6:1)

Već u prvom napadu Lorenco Bruni je doneo prednost gostima, a minut kasnije Ravina je poravnao. U poslednja tri minuta prvog perioda Pro Reko je odigrao furiozno i preko Giljerma Moline, Frančeska Di Fulvija i Filipa Filipovića stigao do vođstva od 4:1.

Bruni i Aleksandar Ivović bili su strelci za goste u drugom periodu i već na poluvremenu, kada je bilo 6:1, pobednik je bio poznat.

Pro Reko nije bio na nivou u trećem delu meča, što je Bjanko iskoristio i sa dva gola bar malo smanjio zaostatak domaćih.

Međutim, u poslednjem periodu ekipa trenera Vladimira Vuajsinovića opet je odigrala maestralno i konstantno je tresla mrežu Savone, za ubedljivih 13:4.

Najefikasniji je bio Ivović sa tri gola, dok su po dva dodali Di Fulvio, Bruni, Molina i Nikolo Gito dodali po dva.

U narednom kolu, za dve nedelje, Pro Reko dočekuje Torino ’81.