Šampion ubedljiv i u Trstu

12-05-2018

Italijanski šampion, Pro Reko, u pretposlednjem kolu regularnog dela domaćeg prvenstva pobedio je u gostima Trst sa ubedljivih 18:5.

Pitanje pobednika nije se ni postavljalo. Već u prvih 50 sekundi Frančesko Di Fulvio je dva puta zatresao mrežu, a 40 sekundi kasnije na 3:0 je povisio Aleksandar Ivović, koji je nešto kasnije još jednom bio precizan. Srpski centar, Nemanja Vico, u završnici četvrtine postigao je prvi gol za domaće.

Drugi period pogotkom je otvorio Filip Filipović, a potom su gosti nastavili da uvećavaju razliku. Dva pogotka za Trst u drugom periodu postigao je još jedan srpski vaterpolista, Draško Gogov, a na odmor se otišlo sa rezultatom 9:3.

U nastavku su igrači Vladimira Vujasinovića rutinski uvećavali prednost, do konačnih 18:5.

Di Fulvio je briljirao sa pet golova, dok su po tri dodali Ivović i Nikolo Figari.

U poslednjem kolu, 19. maja, Pro Reko će dočekati Boljasko.

Trst – Pro Reko 5:18 (1:4, 2:5, 0:4, 2:5)

Trst: Oliva, Podgornik, Petronio, Ferekio, Đorđi, Đakomini 1, Gogov 2, Mladošič, Vico 1, Spadoni, Blažević, Mezaroba 1, Persegati.

Pro Reko: Tempesti, Di Fulvio 5, Kalonja 1, Bruni, Molina 2, Bodegas 2, Ivović 3, Figari 3, Filipović 1, Aikardi 2, Gito, Volarević.