Šampion ubedljiv u Napulju, Di Fulvio briljirao

01-12-2018

Vaterpolisti Pro Reka ostvarili su novu, sedmu pobedu u domaćem prvenstvu. Aktuelni šampion gostovao je u Napulju, gde je pobedio domaći Napoli sa ubedljivih 17:6.

Predvođen Frančeskom Di Fulvijom, koji je bio najefikasniji igrač utakmice sa pet golova, Pro Reko je već u prvom periodu stekao četiri gola prednosti (5:1). Razigrali su se i domaći do kraja poluvremena, ali je tim Ratka Rudića na odmor otišao sa sigurnih 8:4. U druge dve četvrtine gosti su rutinski uvećavali razliku i tako stigli do nove sigurne pobede.

Pored Di Fulvija, istakli su se i Dušan Mandić i Alesandro Veloto, sa po dva gola.

Pro Reko naredni meč igra petog decembra u Ligi šampiona, a protivnik će biti rumunska Steaua.