Šampion ubedljiv u Rimu

03-11-2016

U sredu je odigrano četvrto kolo italijanskog prvenstva, a Pro Reko je gostovao u Rimu. Vaterpolisti koje sa klupe predvodi Vladimir Vujasinović stigli su do nove pobede, pošto su savladali Romu sa ubedljivih 15:3.

Tokom celog meča Pro Reko je diktirao tempo igre i razlika je konstantno rasla. Na startu utakmice pogodio je Nikolo Figari, a krajem prve četvrtine mrežu su zatresli Aleksandar Ivović i Dušan Mandić. Na poluvremenu je bilo 6:1, dok je posle tri četvrtine na semaforu stajao rezultat 10:2 u korist gostiju, koji su meč rutinski priveli kraju.

Najefikasniji su bili Ivović i Di Soma, sa po tri pogotka, dok su po dva dodali Mandić, Bruni i Alesiani.

Pro Reko posle četiri odigrana kola zauzima prvo mesto na tabeli sa 12 bodova, a maksimalan učinak imaju i Breša, odnosno Sport Menadžment.

U narednom kolu, 12. novembra, šampion gostuje u Torinu, a krajem meseca startuje i grupna faza Lige šampiona, u kojoj nastupaju reprezentativci Srbije, Filip Filipović i Duško Pijetlović.