Šampion ubedljiv i u Rimu

24-04-2016

Vaterpolisti Pro Reka u 23. kolu italijanskog prvenstva pobedili su u Rimu domaću Romu rezultatom 13:4. Tri kola pre kraja regularnog dela prvenstva Pro Reko je na prvoj poziciji sa 69 bodova, dok Breša ima 66. Do kraja šampionata aktuelni šampion dočekuje Trieste i Brešu, a gostuje Akvakjari.

Roma je na samom startu utakmice povela sa 1:0, ali je do kraja meča postigla još samo tri pogotka. Pro Reko je ubrzo, golovima Đakopa i Bodegasa, preokrenuo na 2:1, a zatim i u drugoj četvrtini nastavio da trese mrežu domaćih. Nizali su se golovi gostiju, pa je sredinom drugog perioda Pro Reko vodio 6:1. Na poluvremenu je bilo 8:3, a posle treće četvrtine, u kojoj se igralo u nešto opuštenijem ritmu, gosti su rutinski priveli utakmicu kraju.

Osam igrača gostiju se upisalo u strelce a sa po dva postignuta goal su prednjačili Fondeli, Đorđeti, Figari, Sukno i Đakopo.