Šampion ubedljivo do 20/0 pred meč sa Solnokom

29-03-2018

Italijanski šampion, Pro Reko, rutinski je stigao do 20. pobede u domaćem prvenstvu.

U 20. kolu ekipa trenera Vladimira Vujasinovića na svom bazenu je pobedila Kataniju sa ubedljivih 19:5 i tako zadržala maksimalan učinak. Pitanje pobednika nije se postavljalo, pošto je domaćin od početka tresao mrežu gostiju i razlika se konstantno uvećavala.

Posle dva i po minuta bez golova, domaći vaterpolisti su krenuli da pogađaju. Najpre Gonzalo Ečenike, zatim Giljermo Molina i dva puta Mišel Bodegas. U završnici prvog perioda Nenad Kačar, momak rođen u Novom Sadu, zatresao je mrežu Pro Reka.

Katanija je parirala u prvom delu druge četvrtine, kada je bilo 5:3, a zatim je domaćin u velikom stilu priveo kraju taj period meča, pošto je za tri minuta postigao pet golova, za ubedljivih 10:3 na poluvremenu.

Slično je bilo i u nastavku meča i na kraju je šampion ostvario ubedljivu pobedu od 19:5.

Najefikasniji je bio Bodegas sa četiri gola, dok je Frančesko Di Fulvio dodao tri. U sastavu je bio i Filip Filipović, ali se nije upisao u strelce.

Pro Reko već u subotu igra derbi protiv Solnoka u Ligi šampiona. Mađarski tim je u prvom delu sezone naneo poraz italijanskoj ekipi, kada je na svom bazenu bio bolji sa 10:9.