Solnok deklasirao Miškolc i Seged, efikasni srpski igrači

20-10-2020

Vaterpolisti Solnoka nastavili su pobednički niz u domaćem šampionatu i posle osam odigranih mečeva imaju maksimalan učinak. U prethodna dva duela, posle pobede nad OSC-om, ekipa Živka Gocića trijumfovala je protiv Miškolca sa ubedljivih 19:4 i Segeda rezultatom 13:5.

U poslednjih mesec dana Solnok je nanizao osam pobeda u domaćem prvenstvu, pošto je redom pobeđivao Senteš 16:9, Tatabanju 17:5, Debrecin 15:7, Ujpešt 14:8, BVSC 13:12, OSC 10:7, Miškolc 19:4 i Seged 13:5. Već u sredu Gocićev tim igra novu utakmicu, sedmu u oktobru, a protivnik će biti Kapošvar. To je zapravo odložena utakmica prvog kola i biće odlična prilika da Solnok dođe i do devete pobede, dok će 24. oktobra rival biti Honved.

Protiv Miškolca je prednost domaćih rasla od početka do kraja. U završnici prvog poluvremena Solnok je vodio 7:0, a na pauzu je otišao sa vođstvom od 8:1. Osam minuta kasnije bilo je 15:1, a potom je došlo do opuštenije igre u odbrani i meč je završen pobedom od 19:4.

Akoš Konarik je bio najefikasniji sa četiri gola, dok su Norman Šmolc i Radomir Drašović postigli po tri, a Filip Filipović dva pogotka.

Meč sa Segedom je bio sličan, pošto je Solnok na poluvremenu vodio 7:1, ali u nastavku nije u tom ritmu uvećavao razliku, ali je, predvođen Konarikom održavao razliku. Konarik je ponovo bio najefikasniji sa četiri pogotka, dok su srpski reprezentativci, Filipović, Drašović i Duško Pijetlović postigli po tri gola.