Solnok pobedio OSC i zadržao prvo mesto na tabeli

11-10-2020

Vaterpolisti Solnoka su u odloženoj utakmici drugog kola Prvenstva Mađarske pobedili OSC rezultatom 10:7 i tako zadržali maksimalan učinak. Ekipa Živka Gocića je u kratkom periodu odigrala osam utakmica i uhvatila je veoma dobar ritam, pošto je u sedam mečeva bila uspešna, dok je u finalu Kupa Mađarske poražena od Ferencvaroša posle peteraca. Sa druge strane, ovo je bio tek drugi meč u poslednja dva meseca za OSC, koji je pre mesec i po dana prijavio da u svom sastavu ima 10 igrača i članova stručnog štaba koji su pozitivni na korona virus.

Domaćin je odlično otvorio meč. Već u prvom minutu Radomir Drašović je zatresao mrežu, a potom su pogađali Akoš Konarik, Duško Pijetlović i Norman Šmolc, za ubedljivih 4:0 dva minuta pre kraja prvog perioda. Ferenc Salamon je sa dva gola vratio svoj tim u igru, a posle pogotka Filipa Filipovića, OSC je za manje od dva minuta postigao tri gola i tako minut pre kraja prvog poluvremena izjednačio na 5:5.

Konarik je u samoj završnici drugog perioda vratio Solnoku vođstvo, a Filipović je u nastavku uvećao na 7:5. Igralo se potom gol za gol. OSC je prilazio na 7:6 i 8:7, ali je Daniel Anđal sa dva gola rešio pitanje pobednika i postavio konačnih 10:7.

Solnok sada zauzima prvo mesto na tabeli sa 18 bodova iz šest mečeva, dok je Eger drugi sa 16 bodova iz sedam utakmica, a treći je Ujpešt sa osam utakmica i 16 bodova. Maksimalan učinak imao i Ferencvaroš, ali iz pet mečeva.