Solnok savladao Apolon i plasirao se u osminu finala Kupa Evrope

06-12-2020

Vaterpolisti Solnoka ostvarili su i treću pobedu u kvalifikacionoj rundi Kupa Evrope i tako su se plasirali u osminu finala. U trećem kolu ekipa Živka Gocića je savladala grčki Apolon sa 13:11, te je tako sa maksimalnim učinkom prošla dalje. Najefikasniji igrač na meču bio je Filip Filipović sa četiri gola, a kapiten reprezentacije Srbije je bio efikasan i u prethodna dva dana, te je na tri utakmice ukupno postigao 12 golova.

Solnok je ključnu razliku stekao u prve tri četvrtine. U prvih osam minuta je održavao minimalnu razliku, da bi potom u drugom periodu Filipović sa dva gola napravio tri gola prednosti, dok je na poluvremenu bilo 6:4. U nastavku su Filipović, Radomir Drašović i Adam Nađ povisili na 9:5, ali je u završnici raspoloženi Aleksandros Gunas sa tri brza gola smanjio na 10:8, a Emanuil Solanakis je pogodio za 10:9 pet i po minuta pre kraja. Gosti su i kasnije bili na gol zaostatka, ali je Filipović golom za 13:11, minut pre kraja, otklonio sve dileme.

Solnok – Apolon 13:11 (3:2, 3:2, 4:4, 3:3)

Solnok: V. Nađ, Anđal, Dori 1, Šegalmi 2, A. Nađ 2, Pijetlović 1, Kovač 1, Konarik, Filipović 4, Drašović 2, Teleki, Banjai.

Apolon: Galandis, Almanos, Papageorgi 1, Dermicakis 1, Hacikiriakis , Torakis, Mitrović 1, Vitelas, Moskov 3, Gunas 4, Genitakis Korderas, Solanakis 1, Kavusanos.