Solnok siguran i protiv Ujpešta

03-10-2020

Vaterpolisti mađarskog Solnoka ostvarili su i četvrti trijumf u domaćem šampionatu, pošto su pobedili Ujpešt rezultatom 14:8 (3:2, 2:1, 6:3, 3:2). Solnoku je ovo četvrti meč u domaćem prvenstvu u poslednje dve nedelje, ali i četvrta pobeda. Ekipa Živka Gocića trenutno deli treće mesto na tabeli sa ekipom Ferencvaroša, a ispred su Eger sa 13 bodova iz pet mečeva, odnosno Ujpešt, koji takođe ima 13 bodova, ali iz šest utakmica.

Ujpešt je poveo u Solnoku, ali je posle nekoliko minuta igre domaćin preko Davida Janšika i Gerga Kovača preokrenuo. U poslednjem minutu je postignut po još jedan pogodak na obe strane, a Solnok je u drugom periodu održavao dva gola prednosti. Početkom drugog poluvremena protivnik je poslednji put prišao na gol zaostatka, a zatim je usledila bolja igra domaćih u napadu. Razlika je postepeno rasla, posebno u završnici te četvrtine, koja je završena rezultatom 11:6. Solnok je bez problema održavao razliku, a konačnih 14:8 je postavio Filip Filipović, strelac dva gola na današnjem meču. Isti učinak imao je i drugi srpski vaterpolista, Duško Pijetlović, dok su Janšik i Daniel Anđal postigli po tri.