Srbija odigrala odlično i plasirala se u polufinale Olimpijskih igara

16-08-2016

Srpski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara. Oni su odigrali odličan meč protiv Španije, tokom cele utakmice su vodili i zasluženo su slavili na kraju, rezultatom 10:7. Najefikasniji u timu Srbije bio je Dušan Mandić sa četiri gola, a dva su dodali Filip Filipović i Stefan Mitrović. Protivnik Srbije u borbi za finale biće bolji iz duela Italija – Grčka.

Od početka se igralo u jakom ritmu, ekipe su ispitivale snage, a onda je Filip Filipović pobegao svom čuvaru, podigao se i doneo Srbiji vođstvo. Odmah je poravnao centar Španije Alberto Munariz, a zatim je počeo da pogađa najefikasniji igrač Srbije, Dušan Mandić. Tri minuta pre kraja mladi vaterpolista vratio je prednost Srbije, a dva minuta kasnije povisio je na 3:1 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Početkom druge četvrtine Srbija je najpre dobila igrača više, a potom je Mark Mingelj udario Miloša Ćuka, koji nije mnogo oklevao i povisio je na 4:1. Međutim, u narednih 90 sekundi Španci su golovima Giljerma Moline prišli na gol zaostatka – 4:3. Puleni Dejana Savića nisu dozvolili protivniku da se razigra i do kraja poluvremena odigrali su šampionski. Duško Pijetlović je “navukao” na sebe tri igrača, dodao loptu Mandiću, koji je po treći put zatresao mrežu. Perfektni Branislav Mitrović se razbranio, a na drugoj strani Stefan Mitrović je bio precizan za 6:3. Odličnu igru Srbije u samoj završnici krunisao je Milan Aleksić golom za 7:3.

Drugo poluvreme Španci su počeli dosta bolje i ponovo su za kratko vreme postigli dva gola, oba puta sa igračem više. Danas odlični Molina prekinuo je seriju Srbije, a dva minuta kasnije zaostatak je dodatno smanjio Munariz. U preostalih pet minuta u trećoj četvrtini mreže su mirovale, ali su obe ekipe imale dobre prilike. Španci su u završnici dobili igrača više, ali je Blai Malarač šutirao preko gola – 7:5.

Srbija je golom otvorila poslednji period. Pijetlović je na dva metra izborio isključenje, igrači su lepo kombinovali, usledila je asistencija Mitroviću na krilu i gol za vođstvo od 8:5. Ipak, Španija je odmah, uz dosta sreće smanjila. Širanji je sa centra šutirao, lopta je pogodila stativu i od Mitrovića se odbila u gol. Na novi pogodak nije se dugo čekalo, pošto je Filipović je sa igračem više pogodio za nova tri gola viška.

Dugo se igralo bez golova, što je Srbiji i odgovaralo. Mogla je naša reprezentacija da uveća prednost, Ranđelović je pogodio prečku, a Pijetlović stativu. Minut i 40 sekundi pre kraja meča Mark Mingelj je smanjio na 9:7 i vratio nadu svojoj ekipi. Kada je isti igrač minut kasnije sa igračem više šutirao preko gola, sve je bilo jasno. Mandić je šraubom u završnici postavio konačnih 10:7.

Srbija će se za finale boriti sa boljim iz duela Italija – Grčka.