Srbija osvojila zlato na Univerzijadi

30-08-2017

Univerzitetska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Univerzijadi u Tajpeju. Srpski vaterpolisti ostvarili su svih sedam pobeda, a u finalu su bili ubedljivi protiv Rusije, rezultatom 15:4.

Srbija je sredinom prve četvrtine povela 1:0, a zatim je u završnici tog perioda postigla još dva pogotka. Posle druge četvrtine sve je bilo rešeno. Srpski vaterpolisti postigli su pet golova sa igračem više, poveli 8:2 i tako rešili pitanje pobednika. I pored toga, Srbija je do kraja igrala u svom ritmu i uvećavala je razliku.

Najefikasniji u timu koji je sa klupe predvodio selektor Dejan Savić bili su Gavril Subotić, Nemanja Vico, Radomir Drašović, Nikola Jakšić i Filip Radojević, sa po dva gola.

Srbija – Rusija 15:4 (3:0, 5:2, 4:2, 3:0)

Sudije: Marošvari (Mađarska) i Teksdo (Španija). Igrač više: Srbija 8 (8), Rusija: 4 (3).

SRBIJA: Rističević, S. Rašović 1, V. Rašović 1, Ranđelović 1, Subotić 2, Vico 2, Drašović 2, Lazić, Jakšić 2, Radojević 2, Vasić 1, Stojanović 1, Dobožanov. Selektor: Savić.

RUSIJA: Kornjejev, Lazarev, Kopsev 1, Dereviankin, Sučkov, Harkov 1, Merkulov, Nagajev, Šeikin, Kolod 2, Balakirev, Šepeljev, Stašenko. Selektor: Jestignjejev.