Srbija pobedom protiv Crne Gore završila godinu

12-12-2017

Srpska vaterpolo reprezentacija ostvarila je drugu pobedu u Svetskoj ligi i tako trijumfom okončala godinu u kojoj je osvojila zlato u Svetskoj ligi i bronzu na Svetskom prvenstvu u Budimpeštu, uz zlato Univerzitetske reprezentacije.

U drugom kolu Svetske lige, srpski vaterpolisti su pred punim tribinama bazena „Čair“ u Nišu pobedili Crnu Goru rezultatom 7:4.

Crnogorci su na početku propustili dve prilike sa igračem više, zatim se Srbija revanširala sa jednom propuštenom šansom, a potom je domaćin poveo 1:0 golom Filipa Filipovića sredinom prvog perioda. Nešto kasnije, iz trećeg pokušaja sa igračem više, Stefan Mitrović je duplirao prednost. Crnogorci su u završnici još jednu brojčanu prednost u bazenu propustili, pa je ostalo 2:0. U nastavku je Miloš Ćuk pogodio za velikih 3:0. Crna Gora je prvi put do gola došla tek dva minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je iskusni bek, Aleksandar Ivović bio precizan. Ubrzo je Dragan Drašković smanjio na 3:2, a Savić je za poslednji tajm-aut u toj četvrtini zatražio tajm-aut. U poslednjim sekundama Srbija je iskoristila novog igrača više, a asistenciju Viktora Rašovića iskoristio je Milan Aleksić, za 4:2 na poluvremenu.

Na pauzi je Branislava Mitrovića zamenio Gojko Pijetlović. Novim pogotkom Aleksić je povisio na 5:2, a Crnogorci ni iz četvrte prilike sa igračem više nisu uspeli da zatresu mrežu. Posle prečke Andrije Prlainović, minut i 15 sekundi pre kraja Marko Petković je pogodio za treći gol gostiju. U završnici trećeg perioda Ćuk je zatresao mrežu za 6:3 i pobeda je bila blizu. Početkom četvrte četvrtine mreže su tresli Aleksić i Brguljan na drugoj strani, za konačnih 7:4.

Posle utakmice kapiten Srbije, Filip Filipović, rekao je:

– Očekivan tok igre i srčan pristup Crne Gore. Znamo šta da očekujemo od njih. Srećan sam što smo uspeli da dobrom odbranom i napadom ispod proseka ostvarimo pobedu. Toliko od nas iskusnijih u ovogodišnjoj Svetskoj ligi. Reč dajemo mlađim snagama, ali tu smo ako zatreba.

Selektor Dejan Savić istakao je da je vaterpolo bio dobar:

– Tvrda utakmica, pokazalo se da su oba tima izmučena teškim kalendarom i kluskom sezonom. Sa druge strane, bio je dobar vaterpolo i dobar završetak ove godine za našu selekciju – rekao je Savić.

Srbija – Crna Gora 7:4 (2:0, 2:2, 2:1, 1:1)

Bazen Čair. Gledalaca 800. Sudije: Vlašić (Hrvatska), Kun (Mađarska). Igrač više: Srbija 8 (3), Crna Gora 6 (2).

SRBIJA: G. Pijetlović, Lazić, V. Rašović, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pijetlović, Ubović, Aleksić 3, Jakšić, Filipović 1, Prlainović, S. Mitrović 1, B.Mitrović. Selektor: Savić.

CRNA GORA: Lazović, Brguljan 1, Banićević, Petković 1, Radović, Drašković 1, Ukropina, Ivović 1, Spaić, Popadić, Sarić, Kandić. Selektor: Gojković.