Srbija protiv Hrvatske i Holandije u Svetskoj ligi

28-09-2019

Vaterpolo reprezentacija Srbije igraće protiv Holandije i Hrvatske u grupnoj fazi Svetske lige, koja će se igrati u nešto drugačijem formatu zbog Olimpijskih igara, odnosno Evropskog šampionata u Budimpešti. Posle gurpne faze se odmah igraju četvrtfinalni susreti za evropske selekcije.

Srbija će 12. novembra biti gost u Holandiji, a potom 17. decembra dočekuje Hrvatsku. U trećem kolu 11. februara igraju Hrvatska i Holandija, a zatim se 17. marta igraju četvrtfinala za evropske selekcije. Sastaju se prvoplasirane i drugoplasirane reprezentacija iz sve četiri grupe, a grupa u kojoj je Srbija se ukršta sa grupom D, gde su Crna Gora, Španija i Ukrajina.

Osam najboljih selekcija će igrati takmičenje do kraja, a pobednici četvrtfinala će se plasirati na završni turnir Svetske lige, gde će igrati još četiri tima sa Interkontinentalnog turnira. Polufinalni susreti i mečevi za plasman od 5. do 8. mesta za evropske reprezentacije igraju se 14. aprila, a susreti za konačni plasman 28. aprila.

Vaterpolo Svetska liga 2019/2020

Grupa A: Grčka, Italija, Gruzija

Grupa B: Mađarska, Rusija, Francuska

Grupa C: Srbija, Hrvatska, Holandija

Grupa D: Crna Gora, Španija, Ukrajina

Povezane vesti

Filip Filipović po peti put najbolji igrač Evrope

Filip-Filipovic nagrada OKS

Filip Filipović po drugi put sportista godine u izboru Olimpijskog komiteta Srbije

Filip Filipovic dodela FINA 2021

FINA proglasila Filipa Filipovića za najboljeg igrača na svetu