Srbija savladala i SAD, u četvrtfinalu protiv Japana

22-06-2017

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Svetske lige, pošto je u grupnoj fazi završnog turnira u Rusiji zabeležila tri ubedljive pobede.

Srpski vaterpolisti su posle posle Kazahstana (15:7) i Italije (13:7) ubedljivim rezultatom porazili i Sjedinjene Američke Države 15:8. Najbolju igru igrači selektora Dejana Savića prikazali su u drugom periodu, posle kojeg je bilo 10:4.

Amerikanci, koje sa klupe vodi selektor Dejan Udovičić, dobro su igrali u prvih osam minuta, ali je posle druge četvrtine, u kojoj je tri gola postigao Andrija Prlainović, sve bilo jasno. Srbija je u nastavku rutinski održavala veliku prednost, a na kraju je najefikasniji bio Stefan Mitrović sa četiri gola. Andrija Prlainović je dodao tri, a Filip Filipović i Duško Pijetlović po dva.

Protivnik Srbije u četvrtfinalu, koje je na programu u petak od 16 sati i 20 minuta, biće ekipa Japana.

Srbija – SAD 15:8 (4:3, 6:1, 2:1, 3:3)

Dvorac vodenih sportova. Gledalaca 200. Sudije: Aleksandresku (Rumunija) i Križanovski (Rusija). Igrač više: Srbija 4 (2), SAD 8 (1).

SRBIJA: G. Pijetlović, Subotić, V. Rašović 1, Ćuk, D. Pijetlović 2, Ubović 1, Aleksić 1 Drašović 1, Filipović 2, Prlainović 3, S. MItrović 4, B. Mitrović. Selektor: Savić.

SAD: Baron, Hoer, De Trejn, Obert, Halok 3, Vavić 2, Danstejn 2, Karnigla, Boven, Ramirez, Rolse, Irving 1, Holand. Selektor: Udovičić.