Srbija ubedljiva protiv Italije, četiri gola Filipovića

21-06-2017

Vaterpolo reprezentacija Srbije bila je ubedljiva i protiv Italije, u drugom kolu finalnog turnira Svetske lige.

Srpski vaterpolisti slavili su rezultatom 13:7, a tokom većeg dela meča su održavali tri do četiri gola prednosti. Povela je ekipa selektora Dejana Savića sa 2:0 golovima Duška Pijetlovića, posle dve identične akcije i asistencija Filipa Filipovića i Viktora Rašovića. Međutim, uspeli su Italijani početkom druge deonice da poravnaju rezultat preko Mišela Bodegasa i Matea Aikardija (2:2).

Posle dva lošija udarca, Filipović je savladao Del Lunga, za novo vođstvo Srbije. Miloš Ćuk je sredinom tog perioda sjajno asistirao ka Gavrilu Subotiću, koji je vratio Srbiji “+2”. Vaterpolista Solnoka odličnim udarcem povisio je prednost Srbije na 5:2, da bi posle propuštenih prilika Pijetlovića i Andrija Prlainovića, Aikardi to kaznio i u završnici prvog poluvremena smanjio na 5:3.

Prlainović je postigao prvi gol u nastavku, a ubrzo je Stefan Mitrović sjajno pobegao svom čuvaru i odličnim radom nogu se odvojio i pogodio za 7:3. Centar Italije, Aikardi, igrao je danas odlično, pa je svojim trećim golom smanjio zaostatak na 7:4. U nastavku je viđena prava goleada. Za Srbiju su pogađali Filipović i Pijetlović, a za Italiju Filjoli i Aikardi, te je rezultat u završnici treće deonice bio 9:6.

U poslednjih osam minuta Srbija je uvećavala vođstvo, pa je u jednom trenutku bilo 12:6. Redom su mrežu Gorana Volarevića tresli Filipović, Subotić i ponovo Filipović. Italijani su u poslednjem minutu postigli sedmi gol, a u završnici je konačnih 13:7 postavio Milan Aleksić.

Srbija – Italija 13:7 (2:1, 3:2, 4:3, 4:1)

Srbija: G. Pijetlović, Subotić 2, Rašović, Ranđelović, Ćuk 1, D.Pijetlović 3, Ubović, Aleksić 1, Drašović, Filipović 3, Prlainović 1, S. Mitrovic 1, B. Mitrović.

Italija: Del Lungo, Volarević, Di Fulvio, Gito, Filjoli 1, Mirarči, Veloto, Nora, Galo, Renzuto, Bodegas 1, Aikardi 4, Bertoli.