Srbija ubedljiva protiv Kanade, sa Australijom u polufinalu SL

21-06-2019

Srpski vaterpolisti su se plasirali u polufinale završnog turnira Svetske lige, gde će u subotu od 15 sati igrati sa Australijom. Drugi polufinalni par čine Hrvatska i Španija.

Očekivano, selekcija Dejana Savića pobedila je u četvrtfinalu Kanadu sa ubedljivih 20:5. Kanađani su dobro počeli finalni turnir Svetske lige, pobedili su Mađarsku, a danas su parirali samo u prva četiri minuta.

Povela je Srbija golom Duška Pijetlovića, ali se revanširao centar gostiju, Nikolas Konstantin-Bikari. Brzo je Dušan Mandić sa igračem više vratio vođstvo, da bi najbolji strelac Kanađana, Raul De Souza, iz peterca poravnao na 2:2. U završnici prvog poluvremena Milan Aleksić je u svom stilu, bez gledanja, bio precizan za 3:2, a potom su mrežu tresli i Nikola Jakšić, odnosno Filip Filipović.

Seriju je u nastavku prelepim golom sa krila nastavio Strahinja Rašović, a sa istog mesta precizan je bio i Miloš Ćuk. Nalet je prekinuo De Souza, ali samo na kratko, pošto su usledili golovi Filipovića, Rašovića, Andrije Prlainovića i Mandića, za vođstvo od 11:4 na poluvremenu.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Srbija je konstantno uvećavala prednost i mirno dočekala kraj utakmice, u kojoj je slavila sa 20:5.

Najefikasniji kod pobednika bili su levoruki igrači, Filip Filipović i Dušan Mandić, sa po tri gola, dok se još sedam igrača po dva puta upisalo u strelce.

Posle utakmice, Filipović je rekao da sve zavisi od Srbije.

Nije bitno ko je protivnik. U Beogradu i Srbiji se pitamo samo mi, ali kao što možemo sebi da pomognemo i nametnemo svoj ritam, isto tako možemo da otežamo nekim greškama. Australija će sigurno dati sve od sebe da se revanšira i odigra bolje u odnosu na utakmicu od pre nekoliko dana.

Srbija je u prvoj četvrtini u utorak počela jako loše i Australija je vodila 3:0.

Biće bitna prva četvrtina, ali ne i presudna. To smo videli i danas, kada su ih Mađari nadigrali u svim fazama, ali je u nastavku Australija došla do svoje igre i zasluženo slavila.

Srbija – Kanada 20:5 (5:2, 6:2, 4:0, 4:1)

Bazen: Tašmajdan; Gledalaca: 1500; Sudije: Adrijan Aleksandresku (Rumunija), Kunihiro Sato (Japan);

Srbija: G. Pijetlović, Mandić 3, Rašović 2, Ranđelović 2, Ćuk 2, D. Pijetlović 2, Vico, Aleksić 2, Jakšić 2, Filipović 3, Prlainović 2, Drašović, Mitrović.

Kanada: Aleksić, Paterson, Đerković, Konstantin 1, Haladžan, Torakis, Spuner, Kout, Gardijan, Solemanipak, Da Souza 4, Radenović.