Ubedljiva pobeda Pro Reka u Beogradu

08-02-2017

Vaterpolisti Pro Reka stigli su do novog trijumfa u Ligi šampiona i tako su zadržali maksimalan učinak u ovoj sezoni. Najtrofejniji klub u petom kolu bio je ubedljiv protiv Partizana na Banjici i slavio je rezultatom 17:5 (3:0, 3:2, 5:2, 6:1). Tribine bazena u Beogradu bile su odlično ispunjene i publika je pre i posle meča pozdravila nekadašnje vaterpoliste Partizana, Filipa Filipovića, Duška Pijetlovića, Dušana Mandića i Vladimira Vujasinovića, koji je sada trener italijanske ekipe.

Pro Reko je nametnuo jak ritam igre od samog početka i već posle prve četvrtine golovima Aleksandra Ivovića, Frančeska Di Fulvija i Dušana Mandića, vodio je sa 3:0. Domaći su bili “stegnuti” i nisu iskoristili napad sa igračem više i peterac. Sa odličnom igrom gosti su nastavili i u drugom periodu, pa je sredinom četvrtine bilo 5:0, posle golova Ivovića i Fondelija. Seriju crno-belih prekinuo je Ognjen Stojanović, da bi potom mrežu zatresao i Filip Filipović. U samoj završnici prvog poluvremena, centar domaćih, Đorđe Lazić, uputio je dobar udarac ka golu Tempestija i iznenadio ga za 6:2.

Domaćin je bio u igri još samo nekoliko minuta u drugom poluvremenu, kada je bilo 7:3. Potom je Pro Reko novom serijom i golovima Brunija i Filipovića stigao do velike prednosti, te je sve bilo jasno. Posle tri deonice na semaforu je stajao rezultat 11:4 u korist gostiju, a u poslednjih osam minuta istakao se Đakopo Alesijani, koji je postigao šest golova u tom periodu, za ubedljiv trijumf njegove ekipe – 17:5.

Pro Reko i Partizan će ponovo igrati za 10 dana, kada će crno-beli gostovati u Italiji.

Filip Filipović je dva puta zatresao mrežu nekadašnjeg kluba, a večeras je postigao i 1300. gol u karijeri u takmičarskim mečevima. Posle utakmice je istakao da mlada ekipa Partizana odlično radi, što je imao prilike da vidi u prethodnim danima kada su dve ekipe trenirale zajedno i da im želi da tako nastave. Takođe, na pitanje da li su prisutne emocije kada igra protiv crno-belih, rekao je.

– Gajim emocije prema Partizanu, ali u ovom poslu sve moramo profesionalno da odradimo i emocije ostavljamo po strani. Borili smo se večeras do poslednje sekunde i mislim da jedino tako može da se igra. Ja tako razmišljam i voleo bih da i drugi slede taj primer.

Partizan – Pro Reko 5:17 (0:3, 2:3, 2:5, 1:6)

Bazen Banjica. Gledalaca: 1.200. Sudije: Mantšmel (Nemačka), Tkačenko (Rusija). Igrač više: Partizan 6 (2), Pro Reko 7 (7). Peterci: Partizan 1 (0). Dva igrača više: Partizan 1 (0).

PARTIZAN: Dobožanov (8 odbrana), Lukić 1, F. Janković, Toholj 1, Lazić, Manojlović, Drašović, Vučinić, Jakšić, Radojević, Stojanović 3, M. Janković, Belopavlović. Trener: Milenković.

PRO REKO: Tempesti (11 odbrana), Di Fulvio 2, Mandić 2, Alesijani 4, Molina 2, Pijetlović, Di Soma, Bruni 2, FIgari, Filipović 2, Fondeli 1, Ivović 2, Volarević. Trener: Vujasinović.