Filipović briljirao u novoj ubedljivoj pobedi Pro Reka

03-03-2019

Aktuelni šampion Italije, Pro Reko, stigao je do nove, veoma ubedljive pobede. U 20. kolu domaćeg prvenstva Pro Reko je kao gost pobedio Lacio 22:6, a igrači trenera Ratka Rudića najefikasniji su bili u drugoj četvrtini, koju su dobili 9:1. Na listi strelaca najbolji je bio Filip Filipović, koji je postigao pet golova, jedan u prvom i četiri u drugom poluvremenu.

Interesantno je da je prvi gol postignut posle tri minuta i da je lopta završila u mreži Pro Reka. Međutim, minut i po kasnije usledio je početak serije, a Stefano Veloto i Nikolo Figari su doneli preokret. Odmah na početku drugog perioda seriju je produžio Frančesko Di Fulvio, a zatim su mrežu domaćih redom tresli: Mišel Bodegas dva puta, zatim Figari i Filip Filipović, za vođstvo Pro Reka od 7:1. Vitale je na kratko prekinuo nalet tima Ratka Rudića, a do kraja prvog poluvreme u strelce su se upisali i Mateo Aikardi i Aleksandar Ivović dva puta i na kraju Vićenco Rencuto, za 11:2 na poluvremenu.

Filipović je sa dva gola otvorio treću četvrtinu, posle koje su gosti vodili 16:3.

Srpski vaterpolista bio je raspoložen i u četvrtom delu meča, kada je ponovo postigao dva gola, a i taj period je pripao gostojućem sastavu, koji je na kraju slavio 22:6.

Filipović sa pet i Ivović sa četiri gola bili su najefikasniji kod pobednika, dok je Vitale takođe postigao četiri pogotka za svoj tim.