Filipović: Ekipa je ostala jedinstvena, na pravom smo putu

16-02-2016

U četvrtom kolu Svetske lige Srbije je posle preokreta u Strazburu pobedila Francusku rezultatom 15:10. Filip Filipović je postigao tri gola, a posle utakmice je rekao da je ekipa na početku meča imala probleme u odbrani i iskoristio je priliku da pohvali mlade igrače, koji polako ulaze u reprezentaciju.

– Još jedna potvrda kvaliteta naše ekipe, s obzirom da smo nastupili u kombinovanom sastavu… Opet smo imali problema na početku utakmice sa odbranom, nismo uspevali da održimo jak pritisak svih 30 sekundi, što nas je koštalo jeftinih golova i nepotrebne nervoze. Loša realizacija igrača više nam svakako nije pomogla da otvorimo meč onako kako smo želeli. Lepa atmosfera, treba istaći, koja je Francuze nosila sve do kraja druge četvrtine i ovom prilikom im čestitam na zaista dobro pruženom otporu. E sad, ono što moram da istaknem i pohvalim još jednom ove mlade momke koji polako ulaze u reprezentaciju je ozbiljnost prilaza utakmici i smirenost koju su imali u nastavku utakmice i posle zaostatka od dva gola na kraju druge.  Ekskurzija, kako su neki nazvali ili shvatili ovu turneju u Strazburu je ipak prošla dobro, nadam se da ćemo svi izvući pouke iz nje za buduće nastupe reprezentacije. Ekipa je ostala jedinstvena, sa jasnim ciljem, a to je plasman na završni turnir Svetske lige. Mislim da smo na pravom putu s obzirom da smo svi došli već umorni na ovu utakmicu. Okolnosti su bile takve da od samog završetka EP u Beogradu nismo imali ni dana pauze. Još jednom bih voleo da se zahvalim svim našim sunarodnicima koji su večeras došli u Strazbur da nas vide i pozdrave evropske i svetske šampione – zaključio je Filipović.